Poranne wstawanie lekiem na motywację i leczenie uzależnień?

Osoby, które chodzą do pracy na godziny poranne często nie doceniają faktu, że poranne wstawanie wprowadza wiele dobrego do ich życia. Co ciekawe, wiele osób pracujących zdalnie lub we własnych firmach, studentów lub bezrobotnych często nie docenia porannego wstawania. Dość powiedzieć, że takie osoby mają problem z porannym wstawaniem. Również masz problem z porannym wstawaniem? W takim razie poznaj zalety porannego wstawania i przekonaj się, że jest to najlepsza motywacja do działania i spełniania swoich celów.

Lepsza organizacja dnia

Bez wątpienia wstając rano możemy zrobić więcej i bardziej efektywnie. Od samego rana możemy przysiąść do listy z zadaniami i możemy w ciszy i spokoju, bez zbędnego pośpiechu, po prostu realizować wyznaczone na ten dzień zadania. To na pewno usprawni naszą organizację dnia.

Nie zaburzamy rytmu dobowego

Kolejnym niewątpliwym atutem wszystkich osób, które wstają rano jest również życie zgodne z naturalnym rytmem dobowym. Zarywanie nocek i spanie do południa na pewno nie jest niczym rozsądnym w kontekście zdrowia. Ludzki organizm jest tak skonstruowany, że znacznie lepiej funkcjonuje, gdy zaczyna dzień wraz ze wschodem słońca i kończy po zachodzie słońca. Dlatego warto mieć sztywne godziny snu.

Poczucie spełnienia

Jednym z ważniejszych i często niedocenianych aspektów porannego wstawania jest fakt, że wstając rano możemy zacząć działać jeszcze na długo przed tym, gdy inni wciąż śpią. W ten sposób możemy popracować nad zdrowiem psychicznym. W jaki sposób? To oznacza, że, gdy inni dopiero wstają, my już mamy sporo pracy wykonane. Dzięki temu możemy poczuć się spełnieni zawodowo mając tę świadomość, że np. o godzinie 10:00 jest za nami już sporo wykonanej pracy. Dzięki temu motywacja powinna być jeszcze większa.