10 WSKAZÓWEK NA URLOP DLA NIEPIJĄCYCH ALKOHOLIKÓW– czyli jak przeżyć urlop, jak nie ześlizgnąć się ze stromej początkowo wspinaczki do abstynencji:

wakacje

10 WSKAZÓWEK NA URLOP DLA NIEPIJĄCYCH ALKOHOLIKÓW– czyli jak przeżyć urlop, jak nie ześlizgnąć się ze stromej początkowo wspinaczki do abstynencji:

 

1. Starannie zaplanuj urlop – wybierz aktywności i miejsca „z daleka" od alkoholu, zaplanuj czas, nie dopuść do tego, aby w Twój wypoczynek wdarła się nuda i poczucie, że nie wiesz, co ze sobą zrobić.

2. Jedź w towarzystwie, które nie będzie piło alkoholu, nawet w sposób zdrowy.

3. Porozmawiaj z bliskimi, z którymi będziesz spędzać urlop, o swoich obawach, przygotuj ich na to, że będziesz unikać ryzykownych dla Ciebie sytuacji, poproś ich o wyrozumiałość i wsparcie.

4. Zadbaj o to, abyś miał przy sobie nr telefonu do przyjaciół z AA, do terapeuty, do sponsora.

5. Odpoczywaj od codzienności, ale pamiętaj o niepijących przyjaciołach. Dzwoń do nich, choćby codziennie.

6. Pamiętaj, że chociaż kiedy piłeś - „wszyscy pili", w każdym środowisku można spotkać osoby, które nie używają alkoholu. Wystarczy się dobrze rozejrzeć. Trzymaj się ich!

7. Unikaj towarzystwa pijących, nawet jeśli mieliby pomyśleć o Tobie coś niemiłego.

8. Zrezygnuj z imprez i przebywania w miejscach, gdzie pije się alkohol.

9. Przypomnij sobie, przeczytaj ponownie o symptomach nawrotu choroby alkoholowej (możesz tutaj: http://alkoholizm-leczenie.eu/szczegoly-artykulu/2). Bądź czujny!

10. Dokładnie przyglądaj się swoim emocjom, jeżeli coś Cię zaniepokoi, zadzwoń do swojego sponsora, terapeuty albo do kogoś, kto tak jak Ty jest niepijącym alkoholikiem. Jeżeli nie masz do kogo, zadzwoń do nas – tel. 698 323 698 - Terapii UzależPrywatny Ośrodek nień Nasz Dom, Masłów Drugi, ul. Krajobrazowa 85.

Dariusz Siudak


Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Reklama

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Partner serwisu

Reklama

Reklama