Problem z dopalaczami. Rodzice muszą być czujni. Gdzie szukać pomocy?

dopy
Dwa razy w tygodniu na SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym trafiają młode osoby po zażyciu dopalaczy. - Do ośrodka przychodzą zrozpaczeni rodzice, których dzieci są agresywne, nie śpią po nocach. System jest bezradny - mówi Włodzimierz Wolski z Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Gdzie szukać pomocy?

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. A jak jest w Radomiu?

- Raz, dwa razy w tygodniu trafiają do nas osoby, które zatruły się dopalaczami. Mają zwykle 18-20 lat. Mówią, że coś wzięły, ale nie wiedzą co. Robimy płukanie żołądka, podajemy płyny, zostawiamy na obserwacji. Czasem są w tak ciężkim stanie, że lądują na OIOM-ie, ale po kilku dniach wychodzą - mówi Danuta Idzikowska, pielęgniarka oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w miejskim szpitalu przy ul. Tochtermana.


Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Reklama

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Partner serwisu

Reklama

Reklama