Bajka o Ciepłym i Puchatym

Email Drukuj
W pewnym mieście wszyscy byli zdrowi i szczęśliwi. Każdy z jego mieszkańców, kiedy się urodził, dostawał woreczek z Ciepłym i Puchatym, które miało to do siebie, że im więcej rozdawało się go innym, tym więcej przybywało.

 

 


Więcej…
 

Objawy uzależnienia od alkoholu

Email Drukuj

- dominująca chęć picia (głód alkoholowy) - narastające poczucie wewnętrznego przymusu, żeby napić się alkoholu, któremu towarzyszą doznania podobne do głodu (czczość, ssanie w żołądku)
- utrata kontroli nad piciem - człowiek nie potrafi przewidzieć, kiedy zacznie pić i kiedy przestanie ani ile wypije doznania podobne do głodu (czczość, ssanie w żołądku)

Więcej…

10 WSKAZÓWEK NA URLOP DLA NIEPIJĄCYCH ALKOHOLIKÓW– czyli jak przeżyć urlop, jak nie ześlizgnąć się ze stromej początkowo wspinaczki do abstynencji:

Email Drukuj

10 WSKAZÓWEK NA URLOP DLA NIEPIJĄCYCH ALKOHOLIKÓW– czyli jak przeżyć urlop, jak nie ześlizgnąć się ze stromej początkowo wspinaczki do abstynencji:

Więcej…
 

Mity i prawdy o alkoholu

Email Drukuj
W naszym społeczeństwie krąży wiele mitów na temat alkoholu, a wiele osób usiłuje usprawiedliwić swoje picie dorabiając do niego odpowiednią ideologię. Jaka jest więc prawda? Oto przykłady najczęściej głoszonych mitów i ich konfrontacja z prawdą.
Więcej…

Ucieczka w świat złudzeń.

Email Drukuj
Alkohol, narkotyki, hazard, leki, nikotyna, przemoc i wiele wiele innych sposobów by uciec od rzeczywistości. Od otaczającego świata, od oczekiwań, którym nie jesteśmy w stanie sprostać, od rozczarowań jakie przynoszą nam kontakty z rzeczywistością. Na każdym kroku spotykamy powody, by po użalać się nad sobą by zamanifestować swoją radość.
Więcej…
 

Czy masz problemy alkoholowe ?

Email Drukuj
Możesz sprawdzić to sam. Poniżej znajdziesz zestaw 12-tu pytań. Wiemy z własnego doświadczenia, że każdy, kto odpowie pozytywnie na cztery lub więcej pytań spośród tu przytoczonych - ma poważne problemy z alkoholem. Czy boisz się uczciwie odpowiedzieć na nie ? Robisz to przecież tylko dla siebie. Jeśli uznasz że masz problem, dlaczego nie próbować go rozwiązać ?
Więcej…

Intensywna terapia wstępna

Email Drukuj
Terapię można by zdefiniować jako sumę wszystkich interwencji mających na celu zatrzymanie rozwoju choroby alkoholowej oraz prowadzących alkoholika do skutecznego wytrwania w trzeźwości. pierwszym zadaniem, jakie powinno być niezwłocznie wykonane jest bezpieczne doprowadzenie alkoholika do stanu w którym uwolni się on od wpływu alkoholu.
Więcej…
 

W pułapce uzależnienia

Email Drukuj

Zwykle jest to „normalna” rodzina. Taka, jakich wiele. Żyje tuż obok nas. Często nie widzimy albo nie chcemy zobaczyć, że ta rodzina ma problem. Że żyje w pułapce uzależnienia. Bo uzależnienie to choroba, która dotyczy nie tylko chorego, ale atakuje również jego bliskich.
Więcej…

Cechy człowieka o dobrym zdrowiu psychicznym

Email Drukuj

Koncentrują się one w trzech wymiarach:

I. Pozytywne postawy wobec siebie, przejawiające się w tym, że człowiek:

 

 

Więcej…
 

Alkoholizm a potrzeba akceptacji

Email Drukuj
Alkoholizm dotyka w większości przypadków (80 procent) mężczyzn. Dlatego też, dla kobiety wiedza jak pomóc mężczyźnie wyjść z tak strasznego nałogu jak alkoholizm może być niezwykle przydatna - biorąc pod uwagę ewentualne zagrożenie.
Więcej…

Jak to z TAZĄ bywa

Email Drukuj
Pod skrótem TAZA kryje się Trening Asertywnych Zachowań Abstynenckich. Jak wygląda TAZA w praktyce? Nie jest to pełny trening asertywności, jak uważają niektórzy pacjenci, jest on bowiem czymś znacznie szerszym i wykracza daleko poza niwę alkoholową.
Więcej…
 

Grozi nam zalew młodych magistrów - alkoholików

Email Drukuj
 
 
Niemal połowa studentów upija się w każdy weekend, a co czwarty z powodu kaca opuszcza zajęcia – tak wynika z najnowszych badań. Terapeuci ostrzegają, jeśli nic się nie zmieni, grozi nam zalew młodych magistrów-alkoholików.
Więcej…

Jak informować i zachęcać ?

Email Drukuj

W jaki sposób mówić o chorobie alkoholowej i jej leczeniu do osób, które być może po raz pierwszy spotykają się z rzetelną informacją, a nie ze stereotypem czy oceną moralną? Jak zachęcać do korzystania z pomocy?

Więcej…
 

Jak rozmawiać, jak zachęcać do podjęcia leczenia?

Email Drukuj

Każdy z nas, którzy chcemy pomóc osobie naszym zdaniem uwikłanej w problemy z alkoholem, boryka się od samego początku z dylematem- jak i czy w ogóle pomagać, jak się mieszać w cudze życie?

Więcej…

Kto nie pije ten kapuje!

Email Drukuj

Dlaczego napisałem o swoim nie piciu ? Tu nie chodzi o moje rozbuchane ego, chodzi o zwrócenie uwagi na nasilające się zjawisko UZALEŻNIEŃ. Szalone tempo cywilizacji i życia pod presją sprawia, że coraz częściej PĘKAMY. Niektórzy tylko na piątkowy wieczór, inni na stałe.

Więcej…
 

Lęk - przyjaciel czy wróg?

Email Drukuj

Oto znalazłeś się w sytuacji, w której serce zaczyna ci szybciej bić, ręce ci się pocą, czujesz, że masz wilgotne czoło i robi ci się duszno, słabo. Pieczenie w żołądku, napinają ci się mięśnie karku, barków, cała szyja ci sztywnieje...

W artykule poznasz lęk
i sugestie, jak z nim postępować.
Więcej…

Tak trudno sie rozstac...

Email Drukuj

Każdy musi się zmierzyć ze śmiercią kogoś bliskiego. Czas żałoby wytrąca nas z codziennego tempa życia i obnaża rzeczywistą wartość wszystkiego, za czym pędziliśmy. Żałoba zatrzymuje czas i jest pełna bólu, ale lepiej przed nią nie uciekać.
Więcej…
 

Strona 1 z 29

Polecamy

akcjasos4Serdecznie zapraszamy do pierwszego w Polsce portalu  dla osób uzależnionych i współuzależnionych http://alkoholizm.akcjasos.pl
Zapraszamy do forum dyskusyjnego Forum uzaleznienia - tu możesz otrzymać pomoc.

Uzależnienie od alkoholu , czyli alkoholizm, jest chorobą, która zaczyna się i rozwija podstępnie, bez świadomości zainteresowanej osoby. Polega na nie kontrolowanym piciu napojów alkoholowych i może doprowadzić do przedwczesnej śmierci.

Czytaj także

 

Psycholog online

Jeśli przeżyłeś tragedię i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Jeśli masz jakikolwiek problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Jeśli stoisz przed podjęciem ważnej decyzji i chciałbyś lepiej poznać siebie i swoje potrzeby i upewnić się w obranym kierunku Twojego życia, napisz do naszego psychologa on-line

Porady naszego psychologa udzielane są bezpłatnie.

Reklama

Nowości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama